Ćwiczenia mięśni kegla

Coraz więcej kobiet, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Mięśnie miednicy ćwiczenia

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z kobiet decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W tej chwili jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz trudności ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, mimo to wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niesłychanie błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym prawidłowiej, bo ćwiczenia zapewniają wówczas poprawniejsze wyniki. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, bardzo znaczącą kwestią są również ćwiczenia oddechowe, które należy w następnej kolejności jak zwykle powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe kobietom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie prędko pozwala ona wrócić do normy oraz czuć się prawidłowo. Dużo pacjentek twierdzi, że dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dokuczliwości bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także szansę skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *