italian food Krakow

Smaczna włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny rodzaj restauracji. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe i nie jest drogie. Oczywiście najczęściej jemy pasty. Bardziej wrażliwi kosztują równie pyszne dania obiadowe – risotto, gnocchi i desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na elementów: czy trattoria stosuje włoskie składniki, czy w menu można znaleźć też nie tak typowe dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i jedzenie z różnych miejsc Włoch. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Kuchnia włoska nie jest trudna, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Wykwintne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Kolacja we włoskim klimacie z całą pewnością musi obejmować też wino. Odrobina czerwonego wina to we Włoszech typowa praktyka. Fajna restauracja włoska w Krakowie Najbardziej typowe wina włoskie to toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese a także pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć bogatą kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba wybrać się do restauracji, która umie przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *