włoska restauracja bez glutenu Kraków

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród szerokich możliwości, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna na wyjątkową uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów oraz duża dawka zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie posiłki

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie da się dodać do makaronu. Italian Cuisine in Krakow Ryby, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To też risotto, gnocchi, minestrone oraz liczne desery – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- ricotty, mozarelli i pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *